Profoto

Time Lapse

Hakkımızda

2006 Yılında Üzeyir Ekinci tarafından Sirkeci’de kurulan firmamız, kısa bir süre zarfında dünyanın önde gelen fotoğraf markalarının distribütörlüklerini alarak 2008 Yılında müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla yine Sirkeci’de bulunan yeni yerine taşınmıştır.

Multiblitz ,Kenko ,Digipod, Optech, Colorama, Hedler, Vanguard, Glidecam , Excella, Westcott ve Kamerar gibi dünyanın önde gelen markalarının Türkiye distribütörü olan firmamız aynı zamanda her türlü fotoğraf malzemesini bir arada bulabileceğiniz mağazasıyla da hizmet vermektedir. Vizyon olarak “Fotoğrafa dair her şey” sloganıyla hareket eden firmamız Misyon olarak Dünyada gelişen ve değişen fotoğraf ekipmanlarını Türkiye deki kullanıcılarına ilk elden ve en uygun şartlarla sunmayı amaçlamaktadır.

About us

Our company has been establish in 2006 by Üzeyir Ekinci in Sirkeci, shortly after our company has become the sole distributor for well know brands among photo business . In order to serve better to his customers’ increasing demands and meet high expectations , the company has moved to premises in 2008 again in Sirkeci.

Our company is the sole distributor for Multiblitz, Kenko, Vanguard, Hedler, Colorama, Optech, Westcott, Excella, Digipod, Glidecam and Kamerar brands in Turkey. We aslo serve to our customers with our retail shop where all sort of photographic items are available for your needs.

Our vision is our motto “everything about photography”, and our mission is to supply and offer developing and changing all kind of photographic items to our customers within affordable prices at first hand.


Top
Karşılaştır 0